مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی | استراحت بعد از لابیاپلاستی

مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی

این روزها خیلی از خانمها متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند. لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن به دلیل هزینه پایین تر نسبت به دیگر عملهای زیبایی و نتیجه و تاثیر بسیار مثبتی که در روابط جنسی زوجین می گذارد به یکی از انتخابهای خانمهایی که دوست دارند بدن زیباتری داشته باشند تبدیل شده است. اما بعد از لابیاپلاستی چند روز استراحت نیاز است؟ چه مراقبتهایی بعد از لابیاپلاستی باید انجام شوند؟ رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی را از چه زمانی می توان شروع کرد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات با ما همراه باشید. شما می توانید از فهرست زیر برای دسترسی به بخشهای مختلف این مقاله استفاده کنید.

مهمترین نکات مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی

درست است که لابیاپلاستی عملی سبک است و نیاز به بیهوشی ندارد و از این حیث شما هیچکدام از عوارض بیهوشی را تجربه نخواهید کرد؛ با اینحال از آنجایی که شما یک عمل زیبایی انجام داده اید بهتر است که نکاتی که پزشک به شما گوشزد می کند را حتما رعایت بفرمایید.
هیچ چیزی نمی تواند جای توصیه های پزشک جراح شما را بگیرد، با اینهمه نکاتی هستند که عمومی بوده و ما در این مقاله به آنها می پردازیم.

نظافت بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی هم مثل هر عمل دیگری نیازمند مراقبتهای خاص خود و رعایت بهداشت بیشتر بعد از عمل است. در ابتدا پیشنهاد می کنیم شما نکات بهداشتی زیر را بعد از عمل حتما رعایت کنید:

نظافت بعد از دستشویی رفتن: در پنج روز بعد از عمل در صورتیکه به دستشویی رفتید از دست زدن به لابیاها خودداری کنید. هیچگونه فشاری نباید به محل عمل بیاورید. برای نظافت ریختن آب به واژن از جلو و از سمت واژن به مقعد کفایت می کند. مراقب باشید آب را در جهت برعکس نریزید چرا که ممکن است باکتریها را از سمت مقعد به محل بخیه آورده و موجب عفونت شود.

تعویض پانسمان بعد از عمل: در دو روز اول به صورت روزانه پانسمان خود را تعویض کنید. بعد از عمل ممکن است کمی لکه خون یا ترشحات خونابه مشاهده کنید. در این مورد نگران نباشید، چون یک چیز طبیعی است.

حمام بعد از لابیاپلاستی: در دو روز اول به شما توصیه می شود از حمام رفتن خودداری کنید. بهتر است قبل از اقدام به عمل لابیاپلاستی حمام رفته و موهای زائد ناحیه تناسلی خود را شیو کنید. بعد از دو روز و قبل از پنج  روز، اگر نیاز به حمام پیدا کردید، از دست زدن به ناحیه تناسلی خودداری کنید و تنها با نشستن در وان آب گرم (بمدت کوتاه) این کار را انجام دهید.

استحمام بعد از لابیاپلاستی

خشک کردن واژن بعد از دستشویی و حمام: بهترین روش برای خشک کردن ناحیه تناسلی بعد از عمل استفاده از جریان آزاد هوا است. به این ترتیب که شلوار گشاد بپوشید تا محل عمل خود به سرعت خشک شود. شما همچنین می توانید با استفاده از سشوار با باد سرد (به هیچ عنوان از باد گرم استفاده نشود) و قدرت پایین واژن خود را خشک کنید.

ترشحات واژینال بعد از عمل: در صورتیکه بعد از عمل ترشحات واژن دارید آنها را با استفاده از گاز استریل آنها را جذب کرده و سعی کنید زودتر پانسمان خود را تعویض کنید.

استراحت بعد از لابیاپلاستی

استراحت مطلق بعد از لابیاپلاستی: دو روز اول بعد از عمل مهمترین روزهایی هستند که شما باید مراقبتهای خاص لابیاپلاستی را انجام دهید. در این دو روز بطور کامل استراحت کنید. لباسهای گشاد بپوشید و به خود استراحت کامل بدهید.

مرخصی از سر کار: در صورتیکه شاغل هستید توصیه می کنیم چهار الی پنج  روز بعد از عمل را مرخصی بگیرید. در صورتیکه شما لابیاپلاستی با لیزر انجام داده باشید، دوره نقاهت شما بعد از عمل بطرز شگفت آوری کاهش پیدا می کند. حتی بعضی از خانمها بعد از لابیاپلاستی با لیزر تنها به یک روز استراحت نیاز دارند و چون در لابیاپلاستی با لیزر، نیازی به بخیه نیست می توان خیلی زود به زندگی عادی برگشت.

اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی را دارید ما به شما لابیاپلاستی با لیزر را پیشنهاد می کنیم. دکتر سیما مظفرجلالی سالها در زمینه عملهای زیبایی زنان تبحر دارند و رضایت بالای مراجعین ایشان دلیلی بر همین موضوع است. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره لابیاپلاستی با لیزر با شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸ (مشاور لیزر و زیبایی مطب) تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان در گیشا

فعالیتهای سنگین بعد از لابیاپلاستی: اگر قصد انجام فعالیتهای سنگین مثل نظافت خانه، باغبانی و موارد مشابه را به بعد از پایان هفته اول موکول کنید.

ممنوعیت فعالیتهای سنگین

تغذیه بعد از لابیاپلاستی

تغذیه مناسب بعد از عمل باعث می شود، بدن شما در ترمیم لبه های برش خورده لابیا مینور سرعت بیشتر و بهتری داشته باشد. به همین دلیل خانم دکتر سیما مظفرجلالی (جراح و متخصص زنان) به شما توصیه می کنند نکات زیر را حتما رعایت بفرمایید:

مصرف ویتامینها: مصرف ویتامینهای E و امگا3 در بهبود زخمهای بدن بسیار موثر هستند.

مصرف سبزیجات: اکیدا توصیه می شود قبل و بعد از عمل مصرف سبزیجات و میوه پاکیزه را در برنامه خود قرار دهید. ویتامینهای موجود در میوه جات و سبزیجات، شما را در بهبودی بعد از عمل بسیار کمک خواهد کرد. فیبر موجود در میوه و سبزیجات، احتمال یبوست را در شما کاهش می دهند و مصرفشان ضروری است.

مصرف زیاد آب: زیاد آب بنوشید. در صورتیکه بدن شما بدلیل کم شدن آب دی هیدراته شود ممکن است دوران نقاهت بعد از لابیاپلاستی تا چند روز افزایش یابد.

غذاهای ممنوعه: بعد از عمل لابیاپلاستی از مصرف مواد کافئین دار خودداری کنید. مصرف سیگار را حتما کنار بگذارید.

درد و تورم بعد از لابیاپلاستی

بسیاری از دوستان از درد و تورم بعد از لابیاپلاستی سوال می پرسند. بعد از لابیاپلاستی، شما تا دو روز بعد از عمل درد را تجربه خواهید کرد. درد بعد از لابیاپلاستی یک چیز عادی است که البته میزان آن کم بوده و با بروفن و کمپرس یخ قابل تحمل است و جای نگرانی نیست.

تورم محل عمل می تواند حتی تا سه هفته بعد از عمل هم به طول بینجامد. به همین دلیل است که ما به همه دوستان توصیه می کنیم زودتر از این زمان منتظر دیدن نتیجه عمل زیبایی نباشند. در صورتیکه لابیاپلاستی با لیزر انجام داده باشید ورم بعد از عمل خیلی زودتر از بین می رود و شما زودتر نتیجه دلخواه عمل خود را مشاهده خواهید کرد.

یکی از مهمترین اهداف عمل زیبایی واژن داشتن بدنی زیباتر است. بسیاری از خانمها که از ظاهر ناحیه تناسلی خود ناراضی هستند متقاضی انجام این عمل زیبایی هستند. لابیاپلاستی با ایجاد تقارن در واژن و حذف دفرمگی های واژن باعث بهبود شکل ظاهری آن می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸  تماس بگیرید تا مشاور لیزر و زیبایی مطب شما را راهنمایی کنند.

ورزش بعد از لابیاپلاستی

اگر ورزشهای هوازی مثل دویدن، دوچرخه سواری و سوارکاری انجام می دهید و یا ورزشهای پر جنب و جوش مثل والیبال و بسکتبال انجام می دهید، بهتر است مدتی بعد از عمل از این فعالیتها دست بکشید.

ورزش بعد از لابیاپلاستی

بهترین زمان برای شروع ورزش حدود 3 هفته بعد از انجام عمل لابیاپلاستی است. همچنین در روزهای اول بعد از عمل توصیه می شود اگر نیاز به پیاده روی داشتید از پیاده روی سریع اجتناب کنید.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

از انجام رابطه جنسی به دلیل تماس مستقیم با لبه های واژن، باید تا مدتها خودداری شود. رابطه جنسی زودهنگام می تواند موجب از بین رفتن نتیجه عمل زیبایی بشود و اصلا توصیه نمی شود.

بهترین زمان برای انجام رابطه زناشویی حدود 4 الی 5 هفته بعد از انجام لابیاپلاستی است. با اینحال اگر احساس کردید حین یا بعد از رابطه جنسی درد یا سوزش دارید، رابطه را متوقف کرده و به پزشک خود مراجعه کنید.

موارد ضروری مراجعه به پزشک

در این مقاله سعی کردیم تمامی موارد مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی را پوشش دهیم. با اینهمه اگر شما با یکی از موارد زیر مواجه شدید توصیه می کنیم حتما به پزشک خود مراجعه کنید:

  • باز شدن بخیه ها و شروع خونریزی
  • عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی
  • درد و تورم لابیا بطوریکه قابل تحمل نباشد.
  • هرگونه ترشح سبز یا زرد رنگی که احساس کردید بوی نامطبوعی دارد.
  • درد شدید که با داروهای مسکن کاهش پیدا نکرد.
  • هرگونه تب، حالت تهوع یا استفراغ

بهبود رابطه بعد از لابیاپلاستی

موارد فوق بندرت اتفاق می افتند و اصلا جای نگرانی نیست، اما بنابر ضرورت لازم دیدیم در انتهای مقاله به آنها اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب لابیاپلاستی

جهت کسب اطلاعات بیشتر از عمل لابیاپلاستی، هزینه عمل و شرایط خاص آن به شما پیشنهاد می کنیم با دکتر سیما مظفرجلالی به شماره ۸۸۲۶۳۴۲۸ تماس بگیرید. مشاور لیزر و زیبایی مطب شما را کامل در مورد این عمل راهنمایی می کنند.

به این مقاله چند ستاره میدید؟!
[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

عمل زیبایی واژنلابیاپلاستیلابیاپلاستی با لیزر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code